Spis treści

autor: Janek i Miriam
tytuł: Środa popielcowa

Maryja!
Kochani Czytelnicy!

Chociaż za oknem możemy dostrzec jeszcze ostatnie znaki z zimowej aury, to pomału nasze myśli i serce kierujemy ku wiośnie… Dlaczego?

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Maria Wójcik
tytuł: Pozwól się prowadzić Maryi

Uśmiechnięty, niski, starszy brat Innocenty Maria Wójcik zaprosił Jasia do środkowej części Lasku. Dał znak wszystkim dzieciom, a one przybiegły, by go słuchać i nauczyć się od niego czegoś nowego.

– To jest Jaś, który może stać się kolejnym wśród nas bohaterem, rycerzem Maryi – powiedział brat Innocenty i jak to miał w zwyczaju, ze specyficznym uśmiechem i pokorą,

zaprosił wszystkich do modlitwy. Potem popatrzył z radością na Jasia i poprosił go, by poprowadził modlitwę. Mały Jaś, czując wielkość zadania, jakie zostało mu powierzone, poczuł radość i dumę, ale stres dał mu się trochę we znaki.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Bernadeta grabowska
tytuł: Środa Popielcowa

Miriam z wypiekami na twarzy weszła do kuchni.

– Babciu, zobacz, co przeczytałam w internecie na temat Chloe Brown.

Babcia siedziała na wersalce w kuchni i dziergała kolejną parę zimowych skarpet. Przerwała robótkę i spod okularów spojrzała na rozpromienioną wnuczkę.

– Chloe Brown? – zdziwiła się staruszka – A kim jest ta pani?

Ciąg dalszy w Rycerzyku

opracowała: s. Julia. M. Koczot, franciszkanka MI
tytuł: To, co najważniejsze

Pan Bóg wypełniał całe moje życie. Był od rana do wieczora obecny i wszystko chciałam robić z Nim i dla Niego. Czy były to obowiązki domowe, czy nauka, czy zabawa – nie miało znaczenia. Ważne było tylko to, by żyć tak, jakby Pan Bóg był cały czas przy mnie.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Małgorzata Jabłońska
tytuł: Ratunek i obrona

Przez następne dni wizje zaczęły się powtarzać. Władzia nie była pewna, czy są one prawdziwe. W końcu nadszedł 26 maja, kiedy Maryja zaczęła z nią rozmawiać. Tego dnia Władzia starała się przekonać samą siebie:

– Nie, to nie jest przywidzenie. To musi być Matka Boża. Ma na głowie welon, taki jak na wielu obrazach.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: s. Augustyna M. Kozłowska, franciszkanka MI
tytuł: Koronka do Siedmiu Boleści

Chociaż Koronka do siedmiu boleści Matki Bożej na pierwszy rzut oka wygląda jak różaniec, nie jest nim. Koronka różańcowa bardzo często zamiast krzyżyka ma medalik. Składa się z siedmiu tajemnic nazywanych boleściami.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: s. Paula M. Bronisz, franciszkanka MI
tytuł: Wielkość pokory

Zniechęcenie podsuwa nam szatan. Mamy po każdym upadku przeprosić Pana Boga i postanowić, że kolejne chwile oraz dni będą walką o cnoty.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: s. Augustyna M. Kozłowska, franciszkanka MI
tytuł: Przyjmować przeciwności

Ostatnio zdałem sobie sprawę z tego, że przyjmowanie trudności z uśmiechem wcale nie jest takie proste.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: s. Paula M. Bronisz, franciszkanka MI
tytuł: Co zatrzymuje mnie na drodze? Grzech.

Kilka informacji:

– Bóg, stwarzając świat, uczynił go pięknym i dobrym. Człowiek był wolny, to znaczy mógł wybrać to, co chciał. Żył nieustannie w bliskości Pana Boga.

– Przez nieposłuszeństwo na świecie pojawił się grzech. To on zniszczył pokój, radość, szczęście.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Paulina Bylinka-Rosa
tytuł: Lublin

Lublin to kolejne miasto, które odwiedzimy w czasie naszych wędrówek. Choć pierwotne osadnictwo na terenie Lublina datuje się na około VI-VII wiek, to jednak początki jego historii sięgają około IX wieku.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Marzena Karasińska
tytuł: Akceptacja cz.2

Kilka godzin później Helenka odebrała maluchy z przedszkola i zaczęła głowić się nad zagadką: co znaczy „acepujemy”? W połowie drogi do domu odkryła, że dziwne słowo brzmi: „akceptujemy”.

– Strasznie długo myślałaś – skrytykowała Zosia. – A teraz wytłumacz.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Amelia Gągała
tytuł: Modliszka

Witajcie! Chciałabym wam opowiedzieć trochę o sobie. Jestem modliszką! Mam dużą, trójkątnie spłaszczoną, wyraźnie wyodrębnioną głowę z parą równie dużych oczu.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Przedszkole Aniołów Stróżów
tytuł: Korony 3 Mędrców

6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, inaczej nazywaną uroczystością Trzech Króli. Jak zapewne pamiętacie, wśród tych, którzy przybywali do stajenki, by pokłonić się nowo narodzonemu Zbawicielowi, byli bogaci mędrcy, których do Betlejem przyprowadziła gwiazda. Im objawił się Jezus jako Zbawiciel świata.
Styczeń to czas radości i kolędowania. Może ktoś z Was zechce przebrać się za trzech mędrców…? Zatem dzisiaj pokażemy Wam, jak wykonać piękną koronę królewską.

Ciąg dalszy w Rycerzyku