Spis treści

autor: Janek i Miriam
tytuł: Zmartwychwstanie Pańskie

Maryja!
Kochani Czytelnicy!

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! W naszych sercach jest ogromna radość i wdzięczność, że Bóg nie zostawił nas pod władzą szatana. Grzech powoduje, że odchodzimy od Pana Boga. Jezus jednak umarł za nas, abyśmy mieli otwartą drogę do Jego miłości! Wyjątkowo w tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy 8 kwietnia. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Życzymy Wam życia w bliskości Jezusa Zmartwychwstałego, w pełni Jego łaski.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Maria Wójcik
tytuł: Cena zbawienia

Jasiu usłyszał na Eucharystii słowa: „I zmartwychwstał”. Zauważył, że podczas Mszy Świętej znowu są używane dzwonki zamiast kołatek, a przed Ewangelią śpiewa się radosne „Alleluja”. Poza tym pieśni są bardziej radosne. I w ogóle zrobiło się o wiele weselej w kościele i wszędzie.

– Mamo, tato, Jasiu! Wiecie, jaki filmik oglądaliśmy w szkole na lekcji religii?

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Bernadeta grabowska
tytuł: Trzecia Niedziela Wielkanocna

– Babciu, wiesz, że Karolinka powiedziała mi przed świętami dziwną i trochę

śmieszą rzecz… – Miriam cichutko zaczęła rozmowę. Staruszka stała przed dużym stołem

w spiżarni i cierpliwie kroiła kolorowe, słodkie mazurki.

– Mów śmiało – odezwała się. – Przecież wiesz, że bardzo lubię z tobą rozmawiać. –Staruszka poprawiła delikatnie okulary na nosie, spod których wyglądały jej błękitne, dobre oczy.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

opracowała: s. Julia. M. Koczot, franciszkanka MI
tytuł: Spełnienie

Pomału Pan Bóg zaczął spełniać w moim życiu swoje plany i zamiary… Czułam, że tę moją szczerą intencję ofiarowania siebie dla zbawienia dusz Pan Bóg w swoim miłosierdziu przyjął i pobłogosławił mnie na tę drogę, która się dla mnie rozpoczęła, a była to prawdziwie droga krzyżowa…

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Małgorzata Jabłońska
tytuł: Ufaj we mnie…

Dziewczynka z impetem wpadła do domu, aż pani Fronczak podskoczyła na krześle.

– Stało się coś? – zapytała niespokojna.

Władzia z bijącym sercem zaczęła opowiadać mamie o tym, co widziała.

– Mamo, musisz jutro być tam ze mną. Proszę, wróć szybko do domu!

Matka z początku była oszołomiona tym, co usłyszała. Nie wiedziała, co powiedzieć.

Była zmęczona całym dniem pracy, a tu taka historia.

– Władziu, dobrze się czujesz? – pytając z troską, schyliła się i dotknęła jej czoła.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: s. Augustyna M. Kozłowska, franciszkanka MI
tytuł: Koronka do Miłosierdzia Bożego

Miłosierdzie jest przymiotem Boga tak jak sprawiedliwość. Jego miłosierdzie jest odpowiedzią na naszą skruchę, żal za grzechy i nawrócenie. Miłosierdzie idzie w parze z Bożą sprawiedliwością. W Koronce modlimy się o zmiłowanie Ojca nad nami i całym światem, bo wszyscy jesteśmy grzeszni. A Bóg wszystkich powołuje do życia wiecznego i wzywa nas do nawrócenia, porzucenia grzechów, ponieważ wtedy Boże miłosierdzie stanie się naszym udziałem.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: s. Paula M. Bronisz, franciszkanka MI
tytuł: Dobre milczenie

Świat, który nas otacza, jest pełen różnych dźwięków. Śpiewy ptaków, szum lasów, stukot samochodów, głosy ludzi, muzyka, programy telewizyjne itd. Głosy wydobywają się z każdej strony. Jedne dźwięki pomagają się nam skupić, a inne wręcz przeciwnie – powodują rozdrażnienie.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: s. Augustyna M. Kozłowska, franciszkanka MI
tytuł: Być miłosiernym

Bóg jest miłością, więc z natury kocha nas i nam przebacza. Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa jest pamiątką triumfu miłości. Przy tej miłości najwierniej trwała Maryja, ponieważ Ona niosła wiarę Kościoła przez ciszę Wielkiej Soboty.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: s. Paula M. Bronisz, franciszkanka MI
tytuł: Wiara i nawrócenie – decyzja życia z Jezusem

♥ Wiara i nawrócenie są jak awers i rewers tej samej monety. Jedno bez drugiego nie może istnieć. Nasza wiara wyraża się właśnie przez nawrócenie.

♥ Nawrócenie to inaczej zmiana myślenia. Z języka greckiego słowo to oznacza „zawrócenie”.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Paulina Rosa
tytuł: Łódź

Łódź to dziś czwarte co do liczby mieszkańców miasto w Polsce. Mało kto jednak wie, że jeszcze około 2OO lat temu była ona jedynie małą miejscowością liczącą około 25O mieszkańców! Wszystko zmieniło się w początkach XIX wieku, gdy wzdłuż obecnej ulicy Piotrkowskiej wytyczono osadę „Łódka”, w której zaczęli się osiedlać tkacze.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Marzena Karasińska
tytuł: Powściągliwość cz.2

Po kilku minutach z pokoju dziewczynek dobiegły podniesione głosy. To Helenka zażądała od Stasia i Zosi, aby natychmiast pozbierali zabawki. Najwyraźniej żądanie nie zostało potraktowane poważnie, bo cała trójka pokrzykiwała energicznie.

– Dzieci, co się tam u was dzieje? – Mama zaczynała tracić cierpliwość.

– Za chwilę wychodzę na dyżur, chciałabym, żebyście się uspokoili i nie sprawiali babci problemów, gdyż… – Iza zamierzała jeszcze coś dodać, ale nie zdążyła, ponieważ do kuchni wpadły dwa małe i rozzłoszczone skrzaty (inaczej mówiąc: Zosia i Staś). I z wielkim przejęciem zaczęły się wzajemnie oskarżać.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Amelia Gągała
tytuł: Muszka owocówka

Witajcie, moi Mili! Dziś chciałam Wam trochę opowiedzieć o sobie. Jestem przekonana, że większość z Was zna mnie doskonale. Jestem muszką niewielkich rozmiarów. Moje ciało jest żółtego koloru, na odwłoku znajdują się poziome pasy. Mam owalne, przezroczyste skrzydełka, a na mojej głowie znajdują się duże, jaskrawe, złożone oczy. Występujemy nie tylko w Polsce, lecz także na całym świecie. Pojawiamy się wszędzie tam, gdzie znajdziemy nieświeże owoce.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Przedszkole Aniołów Stróżów
tytuł: Serce miłości

Niedziela Miłosierdzia Bożego to w Kościele katolickim uroczystość liturgiczna obchodzona ku czci Bożego miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. W tym roku przypada ona 7 kwietnia. Ustanowił ją dla całego Kościoła papież święty Jan Paweł II w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej 3O kwietnia 2OOO r. Godzina 15.OO jest nazywana „godziną wielkiego miłosierdzia” na pamiątkę śmierci Chrystusa na krzyżu w Wielki Piątek. Być miłosiernym, to być dobrym człowiekiem, który pomaga innym, wzrusza się, gdy bliźniego dopada nieszczęście. Bycie miłosiernym, to bycie życzliwym i współczującym.

Ciąg dalszy w Rycerzyku