Spis treści

autor: Janek i Miriam
tytuł: Wakacje

Maryja!

Kochani Czytelnicy!

Jak ten czas szybko leci. Tak niedawno rozpoczynaliśmy nowy rok szkolny, a już przed nami jego koniec! Kiedy myślimy o czerwcu, to nie możemy zapomnieć o Sercu Pana Jezusa. Jest ono pełne miłości. Chcemy, aby i nasze serca były podobne do niego. Pomocą są dla nas kolejne kroki Formacji Serca w Szkole Niepokalanej. To już ostatnie miesiące naszego duchowego przygotowania do kolejnego Ogólnopolskiego Spotkania Dzieci w Niepokalanowie. Mamy nadzieję, że zobaczymy się tam 14 września.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Maria Wójcik
tytuł: Ukryci w Sercu Pana Jezusa

Był 1 czerwca. Brat Innocenty radośnie zapytał dzieci, jak się czują i jak spędzają dzień. Przecież to właśnie dziś jest ich święto – Dzień Dziecka! Na zewnątrz słońce pięknie świeciło, prześwietlając liście. Promyczki słońca, padając na trawę w Niepokalanowie-Lasku, mieniły się złotymi odcieniami. Wszyscy razem zasiedli na starym pniu drzewa.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Bernadeta grabowska
tytuł: XII Niedziela Zwykła

To były od dawna zaplanowane rekolekcje w górach. Wszyscy z utęsknieniem czekali na ten czas. Spakowane torby i plecaki leżały równiutko poukładane w przedpokoju. Miriam z Jankiem pakowali się sami, była to dla nich pierwsza poważna wyprawa. W końcu znikali z domu na dwa tygodnie.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

opracowała: s. Paula. M. Bronisz, franciszkanka MI
tytuł: Kto zasypia z Jezusem, wstaje pełen radości

Od najmłodszych lat modliłem się razem z rodzicami i rodzeństwem. Nie wyobrażałem sobie, aby pójść spać, wcześniej nie poprosiwszy Pana Jezusa, żeby był blisko mnie. Ale może wcześniej opowiem Wam o mojej rodzinie. Nazywam się Bernhard i pochodzę z Niemiec.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Małgorzata Jabłońska
tytuł: Pomódlmy się razem

Nadszedł czas wakacji. Dziewczynka pomagała teraz dużo swojej mamie, opiekowała się rodzeństwem i w wolnych chwilach bawiła się z innymi dziećmi na podwórku. Pilnowała jednak godziny dwunastej w południe, gdyż Maryja często o tej porze przychodziła do niej do domu.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: s. Augustyna M. Kozłowska, franciszkanka MI
tytuł: Litania do Serca Pana Jezusa

Czerwiec to miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można powiedzieć bez żadnej przesady, że pierwszą czcicielką Serca Bożego była Najświętsza Maryja Panna. Także uczniowie Pana Jezusa byli zafascynowani Jego miłością, dzięki której nie przeszedł On obojętnie wobec żadnego człowieka.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: s. Paula M. Bronisz, franciszkanka MI
tytuł: Najświętsze Serca Pana Jezusa

→ CO TO JEST MIŁOŚĆ BOŻA?

Każdą miłość możemy poznać ze skutków, z zachowania. Kiedy kogoś kochamy, to chcemy dla tej osoby dobra. Podobnie jest z Bogiem. „Bóg jest miłością” (1 J 4, 16). Bóg tak mocno ukochał człowieka, że nie pozostawił go bez swojej pomocy. Posłał swojego Syna – Jezusa, który umarł za nas, abyśmy odzyskali z Nim łączność. Bóg nie wybiera sobie jakiejś grupy ludzi, którą kocha. On kocha wszystkich!

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: s. Augustyna M. Kozłowska, franciszkanka MI
tytuł: Mieć regulamin życia

W Piśmie Świętym ostatnio natrafiłem na taki fragment: “Ja dziś nakazuję ci miłować Pana, Boga twego, i chodzić Jego drogami, zachowywać Jego polecenia, prawa i nakazy, abyś żył” [Pwt 30, 16].

Regulamin? Teraz może to się kojarzyć niekoniecznie dobrze. Otacza nas taki świat, który chce nam wmówić, że możemy wszystko. W sumie to wszystko możemy, ale czy wszystko jest dla nas dobre? Czy wszystko daje nam prawdziwe i trwałe szczęście?

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: s. Paula M. Bronisz, franciszkanka MI
tytuł: Wspólnota w dłoniach Maryi

♥ Kościół na Soborze Watykańskim II, określając siebie, używa słowa koinonia, tzn. wspólnota.

♥ Wspólnota jest miejscem rozwoju człowieka. Wspólnota Kościoła rozwija w nas nowego
człowieka, człowieka żyjącego w przyjaźni z Bogiem.

♥ Pierwszą wspólnotą, jaka była przy Jezusie, byli Jego Apostołowie i uczniowie.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Paulina Bylinka-Rosa
tytuł: Poznań

Tym razem szlak naszej historycznej wędrówki prowadzi nas do Poznania, czyli jednego z pierwszych polskich miast, które pojawiają się na kartach historii. Najstarsze ślady obecności ludzi na terenie dzisiejszego Poznania pochodzą z około 8OOO roku przed naszą erą. Wówczas tereny te zamieszkiwali łowcy reniferów!

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Marzena Karasińska
tytuł: Wiara cz. 2

Łukasz zerknął na syna i westchnął. Już z daleka było widać, że Antek ledwo idzie. A z bliska

wyglądało to jeszcze gorzej. Trzeba działać, bo syn pilnie potrzebuje wsparcia.

– Świetnie ci idzie! – Łukasz próbował pocieszyć syna. – Już naprawdę niedaleko. Twoje rodzeństwo pomaszeruje w grupie, a my z tobą pójdziemy trochę wolniej.

– Ale…

– Nie, nie chodzi o ciebie. Szczerze mówiąc, musimy zwolnić, bo mama nie daje rady.

– Naprawdę? Dlaczego? – Antek spojrzał na tatę.

– Bardzo boli ją kręgosłup.

– Ojej, może wezmę mamy plecak?

– No coś ty, synu. Plecak zabrałem mamie już dawno. Martwię się, czy ty możesz swój dalej nieść?

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Amelia Gągała
tytuł: Szerszeń

Bzzz… Bzzz… Witam wszystkich bardzo serdecznie! Jestem pewien, że większość z Was mnie zna, a z pewnością widziała mnie chociaż raz w życiu. Jestem kuzynem osy i pszczoły, tyle że większym od nich. My szerszenie występujemy w wielu krajach klimatu umiarkowanego, ale pierwotnie występowałyśmy jedynie w Europie.

Ciąg dalszy w Rycerzyku

autor: Przedszkole Aniołów Stróżów
tytuł: Przybornik dla taty

23 czerwca – W tym dniu obchodzimy DZIEŃ TATY. Zachęcamy do wykonania dla taty przybornika na długopisy lub narzędzia.

Ciąg dalszy w Rycerzyku